Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – System lokalizacji autobusów na oddziałach
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

System lokalizacji autobusów na oddziałach

Utworzone Luty 21st, 2013 przez piotr.piwowarski

System lokalizacji autobusów

 

Dzięki pomysłowi i zaangażowaniu Wydziału Zarządzania Przewozami przy wsparciu zarządu powstał nowy projekt informatyczny w Spółce. Jest nim system lokalizacji autobusów na oddziałach. Na każdej dyspozytorni kierowcy mają dostęp do terminala, gdzie można wpisać numer taborowy szukanego autobusu.

 

Po chwili pokazuje się miejsce lokalizacji pojazdu na placu. System pamięta ostatnią lokalizację pojazdu, więc można bezpiecznie wyłączać „heble”, a autobus i tak będzie widoczny. System został zrobiony z myślą o kierowcach, którzy przy porannych wyjazdach skracają czas szukania autobusu, co z pewnością ułatwia pracę i wpływa na punktualny wyjazd z oddziału na linię.

 

Dzięki dostępowi poprzez stronę Web, z systemu korzystają również mistrzowie, dyspozytorzy oraz kierownicy oddziałów. Program oprócz bieżącej lokalizacji pojazdów na zajezdni jest w stanie zaprezentować ilość zajętych miejsc na terenie oddziału w poszczególnych sektorach.

 

W przypadku gdy lokalizowany pojazd znajduje się poza oddziałem, prezentowana jest mapa Warszawy i odległość w kilometrach od terenu zakładu.

System lokalizacji autobusów

System lokalizacji autobusów

System lokalizacji autobusów

System lokalizacji autobusów

System działa w oparciu o odbiorniki GPS umieszczone w autobusach i to od nich i poprawnej pracy serwera umieszczonego na Włościańskiej zależy niezawodność całego systemu. Na chwilę obecną 80% autobusów naszej Spółki wyposażonych jest w GPS i przewidujemy, że za około 2 miesiące wszystkie pojazdy będą miały stosowne urządzenia.

 

Dotarły już do nas pozytywne informacje od kierowców na temat systemu i mamy nadzieję, że będzie on służył niezawodnie.

Marek Brudnicki / Piotr Piwowarski

źródło: „nr.waw.pl”

System lokalizacji autobusów

System lokalizacji autobusów

System lokalizacji autobusów

System lokalizacji autobusów

System lokalizacji autobusów

System lokalizacji autobusówrss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności