Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Prośba o korektę organizacji ruchu – wystąpienie do Zarządu Dróg Miejskich
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Prośba o korektę organizacji ruchu – wystąpienie do Zarządu Dróg Miejskich

Utworzone Kwiecień 25th, 2013 przez admin

Prośba o korektę organizacji ruchu:

 

Em. Plater / Świętokrzyska i Senatorska / Miodowa. Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. wystąpiły do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o korektę organizacji ruchu związaną z przejazdem przez poniższe skrzyżowania:

 

Emilii Plater zjazd ze skrzyżowania z ul. Świętokrzyską. Przejazd na jednojezdniowy odcinek ul. Emilii Plater (w kierunku północnym, za Świętokrzyską) odbywa się pod niekorzystnym kątem, wymagającym od kierowców autobusów wjechania na pas ruchu przeznaczony do jazdy w przeciwnym kierunku.

 

W czasie, gdy ruch w kierunku północnym jest otwarty, w przeciwnym pojazdy mają światło czerwone, zatem ich kierowcy zatrzymują się najczęściej przy linii warunkowego zatrzymania.  Ponieważ pas ruchu jest wąski, a część chodnika ogranicza dodatkowo jego szerokość, kierowcy manewrując najeżdżają prawymi tylnymi kołami na krawężnik.

 

Zagraża to w pewien sposób pieszym oczekującym przed przejściem, prowadzi również do uszkodzeń ogumienia. Najprostszym, satysfakcjonującym rozwiązaniem jest przesunięcie linii warunkowego zatrzymania lewego pasa nawet o 3 m do tyłu.

 

Miodowa/Senatorska. Problem dotyczy autobusów skręcających z Senatorskiej w Miodową w prawo. Ze względu na geometrię skrzyżowania również tu konieczne jest wyjechanie lewym przednim narożnikiem na pas ruchu do jazdy w przeciwnym kierunku. Ponieważ linia warunkowego zatrzymania nie jest wytyczona, pojazdy jadące od strony Krakowskiego Przedmieścia zatrzymują się bezpośrednio przed przejściem dla pieszych (i sygnalizatorem S-2).

 

Utrudniają lub uniemożliwiają tym samym płynne wykonanie manewru skrętu przez autobusy linii 175 i 195.

 

Wyznaczenie linii P-14 pozwoliłoby na poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu w tym miejscu. MB

źródło: „nr.waw.pl”

Em. Plater / Świętokrzyska

Em. Plater / Świętokrzyska

Em. Plater / Świętokrzyska

Em. Plater / Świętokrzyska

Em. Plater / Świętokrzyska

Em. Plater / Świętokrzyska

Em. Plater / Świętokrzyska

Em. Plater / Świętokrzyska

Miodowa / Senatorska

Miodowa / Senatorska

Miodowa / Senatorska

Miodowa / Senatorska

Miodowa / Senatorska

Miodowa / Senatorskarss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności