Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Lucerny / Węglarska – ustawienie znaku
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Lucerny / Węglarska – ustawienie znaku

Utworzone Styczeń 22nd, 2013 przez admin

Dotyczy skrzyżowania Lucerny / Węglarska

 

Nasza interwencja z lipca zeszłego roku, „już” po kilku miesiącach przyniosła nieoczekiwany skutek – na ul. Węglarskiej postawiono znak A-7 ustąp pierwszeństwa. Przypomnijmy, że w lipcu zeszłego roku doszło tu do wypadku z udziałem naszego autobusu.

 

Przyczyniło się do niego niewłaściwe oznakowanie skrzyżowania powstałego przez utwardzenie nawierzchni drogi gruntowej – zapomniano o nadaniu pierwszeństwa ul. Lucerny. Powstała kuriozalna sytuacja, kiedy pojazdy poruszające się w kierunku Traktu Lubelskiego jechały drogą z pierwszeństwem przejazdu, a w  przeciwnym już nie.

 

Najwyraźniej urzędnicy założyli, że do kolejnych wypadków nie dojdzie, a regulowanie pierwszeństwa nie jest sprawą pilną. No cóż, o bezpieczeństwie użytkowników dróg mówi się ostatnio jedynie  w kontekście fotoradarów.

 

A żeby było jeszcze ciekawiej – na ul. Węglarskiej jest znak ustąp pierwszeństwa, ale na ul. Lucerny znaku D-1 droga z pierwszeństwem już nie znajdziemy. Osiągnęliśmy sukces połowiczny, ale dumni jesteśmy, że w tej „ważniejszej” połowie.

Marek Brudnicki

źródło: „nr.waw.pl”

skrzyżowanie Lucerny / Węglarska

skrzyżowanie Lucerny / Węglarska

skrzyżowanie Lucerny / Węglarska

skrzyżowanie Lucerny / Węglarskarss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności